Sport Strani nogomet

Meksiko lako protiv Ekvadora, ali ostao bez veznjaka Montesa; Montolivo propušta SP

Nogometaši Meksika, suparnici Hrvatske na predstojećem Svjetskom prvenstvu u Brazilu, slavili su u prijateljskom ogledu protiv Ekvadora u Teksasu s 3-1.

Pobjedu je pokvarila teška ozljeda strijelca prvog pogotka Luisa Montesa, koji će gotovo sigurno zbog iste propustiti Svjetsko prvenstvo. Naime, Montes je u završnici prvog dijela, u jednom duelu za loptu, snažno zamahnuo i udario po nozi suparničkog igrača, pri čemu mu je pukla potkoljenica. Prethodno ozljedi Montes je postigao prekrasan pogodak s nekih 25 metara!

Montes je inače 28-godišnji vezni nogometaš meksičkog kluba Leon, koji je u prošloj sezoni postigao osam pogodaka u 32 nastupa.

Marco de la Fabian povisio je na 2-0 u 69. minuti, a pobjedu je Meksikancima osigurao Ekvadorac Maximo Banguera u 76. minuti, nakon što je skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Poraz gostiju ublažio je Jorge Guagua u 80. minuti dvoboja.

Osim s Hrvatskom, s kojom igra posljednji susret u skupini 23. lipnja, Meksiko je smješten u skupinu A zajedno s Kamerunom i domaćinom Brazilom.

Luis Montes Amazing Goal HD Mexico vs Ecuador 3... by elencrist007

Nizozemci minimalno, Talijani i Portugalci neefikasni

Reprezentacija Nizozemske slavila je s minimalnih 1-0 protiv Gane u prijateljskom ogledu uoči Svjetskog prvenstva, dok su Portugal i Italija odigrali susrete bez pogodaka.

Nizozemska je do pobjede došla golom Robina van Persieja, koji je iz neposredne blizine postavio nogu i poslao loptu u praznu mrežu, nakon što su najveći dio posla odradili Arjen Robben i Wesley Sneijder. Potonji je primio sjajnu loptu u kazneni prostor od Robbena, a potom idealno poslužio Van Persieja na pet metara.

Portugal je u Oeirasu odigrao bez pogodaka protiv Grčke, dok je Italija u Londonu istim rezultatom završila ogled protiv Irske. Portugal je bez pogotka ostao zbog tradicionalno dobre grčke obrane, ali i neigranja Cristiana Ronalda.

Talijane pak, osim neefikasnosti, više brinu ozljede Riccarda Montoliva i Alberta Aquilanija.

Montolivo propušta SP

Iz londonske bolnice stigla je i službena potvrda da će Riccardo Montolivo propustiti nadolazeće svjetsko prvenstvo zbog loma noge.

Vijest je nakon završetka prijateljske utakmice Italije i Irske potvrdio talijanski liječnik Enrico Castellacci.

- Ima frakturu tibije. Čekam još detaljne nalaze, ali svaki lom tibije znači operaciju. Žao mi je dečka, ali za njega neće biti Svjetskog prvenstva. Izbivat će oko dva mjeseca – rekao je liječnik reprezentacije.

Montolivo je stradao u duelu s Ircem Jamesom Pearceom nakon manje od osam minuta prijateljskog ogleda u Londonu.