Sport Rukomet

Prva liga rukometašica

Sinjanke prvenstvo otvorile pobjedom: Splićanke ostale za gol prekratke, Pločanke dobro počele, pa onda stale

Rukometašice Sinja pobjedom su otvorile prvoligaško prvenstvo, što je do kraja ispunilo srca dupkom ispunjene sinjske dvorane. Sinjanke su bolje otvorile, čvrsto u obrani i precizno u napadu te ostvarile prednost od 4:1, ali gošće brzo hvataju priključak.

Imao je Sinj konstantno blagu rezultatsku inicijativu, Osijek niti u jednom trenutku nije bio u vodstvu, da bi sredinom drugog poluvremena serijom 3-0 domaća ekipa pobjegla na plus pet. Činilo se da je to kraj nadanja za Osijek, ali nekoliko tehničkih pogrešaka u domaćim redovima Osječanke koriste za svoju seriju od 3-0, za povratak na minus dva. Sinjske su u međuvremenu ostale s dvije igračice manje, ali tada se "ukazala" Mažurin koja para mrežu Osijeka za 33:30 i time pečatira veliku pobjedu Sinja.

Već u sljedećem kolu Sinj je domaćim Podravci, što će nesumnjivo biti nova rukometna poslastica u Sinju.

- Bila je ovo jedna jako borbena utakmica, na kraju i dramatična u kojoj su moje djevojke pokazale čvrstinu. Nije bilo lako, ali na kraju zasluženo slavimo - kazala je trenerica Ana Križanac.

Ulaskom u zadnju minutu Splićanke su gubile tri razlike, na brzinu zabile dva gola i zakomplicirale završnicu, no nažalost više od toga nisu mogle. Šteta, odlična partija kadetske reprezentativke Ane Buljan (8 golova) ostala je nenagrađena.

Djevojke s ušća Neretve utakmicu su dobro otvorile, povele s 10:5, ali se onda prednost počela topiti. U nastavku su gošće iz Bjelovara preuzele incijativu i stigle do pobjede na otvaranju prvenstva.

Semafor

Sinj - Osijek 33:32 (16:15)

Sinj - GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja 300. Suci: Ivan Grbavac (Makarska), Siniša Ravlić (Vrgorac)

Sinj: Ćosić-Dragan, Bilandžić, Ljubičić (7), Hrgović-Tomić (9), Masnić (3), Zorica, Mažurin (6), Laco, Čović (5), Erceg, Vugdelija, Mravak, Boban, Lovrić (3), Paštar.

Osijek: Borac, Putnik (2), Hren (6), Lacković (8), Jerčinović (2), Damjanović (2), Milas, Prskalo, Jeršek (2), Špoljarić, Brkić, Frančić, Sablić (3), Milić (7), Ljubas.

Zrinski – Split 2010 26:25 (14:15)
Čakovec, dvorana GOC. Suci: Hrvoje Čačić i Frano Josić.

Zrinkski: Kozjak (1 obrana), Žvorc (12 obrana), Pajić (3), Mihalković, Rebernik, Zanjko, Balent, Gavrić (5), Vukojević (8), Mrđen (1), Balić, Radek, Car (6), Blagus, Šestak (3), Markulinčić.

Split 2010: Stilinović (3 obrane), Kapitanović (4 obrane), Buljan (8), Plazibat, Kalajžić (1), Rubić (2), Stojanov (7), Škarić (1), Romić, Macan, Ercegović (6), Birtić.

Dalmatinka - Bjelovar 20:24 (12:10)

Ploče - Dom športova. Gledatelja 250. Suci: Irena Pahor i Sanja Trbović (obje iz Rijeke).

Dalmatinka: Jelčić (10 obrana), Sršen, Galov, Lovrić, Jarak(2), Susak, Zelić, Barbir (1), M. Žderić (5), Sendo, Oršulić (4), I. Žderić, Nikolac, Klarić (2), Krilić (6).

Bjelovar: Pokopac (19 obrana), Nikšić (1), Smiljčić (4), Guskić (2), Borković (3), Horvat (1), Mikulić, Sofić, Šuster (7), Gašparović (2), Vojtela, Ivanda (2), Gillinger, Zrilić, Mamić (2)