Sport Ostalo

14. kolo nfl-a

Patriotsi poraženi u reprizi prošlosezonskog polufinala, Cowboysi nastavili s lošim igrama, viseprvaci se napokon probudili...

Dramatičnim divizijskim derbijem između Phialdelphia Eaglesa i New York Giantsa kompletirano je 14. kolo NFL-a.

Domaći Eaglesi odnijeli su pobjedu nakon produžetaka zahvaljujući preokretu velikom preokretu. Samo 17 minuta prije kraja gubili su 14 poena razlike, ali su se uspjeli vratiti i odnijeti pobjedu u 10. minuti produžetka. Time su si ostavili šanse za play-off, ali to je ponajviše tako iz razloga što je njihova divizija ove godine daleko najslabija.

U četvrtak navečer Bearsi su kod kuće pobijedili očajne Cowboyse, a u nedjelju su Ravensi u Buffalu nadigrali odlične Billse i tako i dalje zadržali naslov jednog od najvećih kandidata za osvajanje naslova.

Drugi kandidati, San Francisco 49ersi, u sjajnoj utakmici prepunoj preokreta bili su bolji od domaćih New Orleans Saintsa 48:46 i zajedno s Ravensima ostali na omjeru 11-2.

LA Ramsi napokon su odigrali sjajnu utakmicu i došli do važne pobjede nad divizijskim rivalima Seattle Seahawksima. Ramsi su igrali odlično i u obrani i u napadu te su uspjeli doći do uvjerljivog slvalja, bilo je 28:12.

U središnjoj utakmici nedjeljne večeri Patriotsi su kod kuće izgubili od Kansas City Chiefsa 23:16, a susret su obilježili katastrofalne sudačke odluke koje su uskratile domaću momčad za dva touchdowna. Ipak, to nije skrenulo pažnju javnosti s činjenice da napad Patriotsa i dalje igra loše, a da je Tom Brady u velikoj krizi. Nastup u play-offu neće doći u pitanje, ali tamo će se Belichickove trupe dobrano namučiti ako uskoro nešto ne promijene.

U sljedećem kolu čeka nas divizijski derbi Packersa i Bearsa, Chiefsi dočekuju zahuktale Broncose, Cowboysi ugošćuju Ramse koje moraju pobijediti, a Titansi i Texansi omjerit će snage u dvoboju koji bi mogao odlučiti prvaka AFC South divizije.