Sport Dalmacija u balunu

druga hnl

Nesretne Solinjane stigla Zvonimirova kletva: sjajni vratar Šubarić zaustavio je sve njihove pokušaje

druga hnl

Derbi začelja završio je pokraj Jadra bez pobjednika, a osvojenim bodom u konačnici može biti zadovoljnija gostujuća momčad koja je tako i u trećem susretu nastavka prvenstva odigrala bez primljenog zgoditka.

Prvih 45 minuta bilo je sadržajnije a u tom dijelu domaćin je ipak bio opasniji i imao dvije velike prigode u prvih 5 minuta utakmice. U 4. Mrković je iz velike gužve u petercu pucao mlako i lopta je zaustavljena na gol-crti Dragovoljaca. Veliku priliku imao je za HD koji je ovaj put nastupio u bijelim dresovima Gorupec nakon lijepog prodora zdesna ali pucao je mlako sa 7,8m u prvi kut dobro postavljenog Jelića.

U 18. najljepši potez utakmice, Josip Majić je na lijevom krilu prošao u stilu Cristiana Ronalda kroz dva igrača Solina, zatim i trećem gurnuo loptu kroz te šutno iskosa desnicom, a lopta za svega par centimetara fijuknula pokraj druge stative domaćina. Nakon prvih 20 minuta igro bilo je 2-2 u velikim prigodama na obe strane ali semafor je pokazivao i dalje nepopularnih 0-0. U 30, topovski je sa 30-ak metara šutnuo kapetan domaćina Duje Ninčević ali loptu koja je išla pod gredu za spektakularan gol zaustavio je vrlo dobri Šubarić, ponajbolji igrac gostiju ove subote. U 43. zatresla se nakon velike gužve u petercu gostiju mreža Šubarića ali poništen je gol domaćinu zbog poprilićno nejasnog „zaleđa" a u svemu tome zaradio je žuti karton Luetić.

Pokušao je u drugom poluvremenu domaći strateg Boris Pavić sa 3 zamjene promijeniti rezultat i osvježiti svoju momčad ali nije bilo promjene rezultata. U 83. zasluženi crveni karton dobio je stoper gostiju Žugaj nakon što je kao posljednji igrač obrane s leđa srušio Jurića koji je bio najopasniji igrač Solina ovu utakmicu. Nisu Solinjani ipak u tih posljednjih 10-ak minuta uspjeli slomiti otpor dobro organiziranih gostiju. Na koncu susret je završen najnepopularnijim rezultatom 0-0 s kojim u konačnici mogu biti zadovoljniji ipak gosti a Solinjani su u nastavak prvenstva ušli sa 5 osvojenih bodova u 3 susreta te im i dalje predstoji borba za opstanak u 2.HNL.

Uz Jadro

SOLIN - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 0:0

Solin - Stadion Pokraj Jadra. Gledatelja 400. Sudac: Vlatko Mlinarić (Sisak) - 7.

Solin: Jelić (6,5), Tomić (6,5), Bauk (6,5), Ćurić (6), Ninčević (6,5)(od 78. Barišić - ), Luetić (6) (od 46. Mastelić 6), Taraš (6,5), Šimunac (6), Čeko (6)(od 68. Krajina 6), Jurić (6,5), Mrković (6).

Hrvatski Dragovoljac: Šubarić (7), Manenica (6,5)(od 84. Havojić -), Žugaj (5,5), Majstorović (6), Jugović (6,5), Gregov (7), Svetić (6), Gorupec (6,5), Pejić (6), Matošević (6)(od 65. Matijašević 6), Majić (7).