Sport Dalmacija u balunu

kvalifikacije za treću hnl jug

Dva vrijedna gostujuća gola: Hajduk remizirao u Klisu

Poslije prvih 90 minuta kvalifikacija za popunu 3. HNL Jug bliži ulasku u viši rang je Hajduk iz Pridrage koji je u Klisu protiv Uskoka odigrao 2:2.

Prvaci Zadarske županije, dakle, imaju dva gostujuća gola, vrijedna gola, pa im je za ulazak u Treću ligu u revanšu u srijedu teoretski dovoljan i remi 0:0 ili 1:1. Iako jamačno neće kalkulirati, dobro im je znati da imaju taj luksuz. Sigurno je jedino da uzbuđenja neće nedostajati, kao što ih nije nedostajalo u Klisu.

Hajdukov je junak Josip Brkić, momak rođen u listopadu 2000. godine koji je zabio oba pogotka svoje momčadi. I u oba je navrata poništio vodstvo Uskoka.

Prvak Splitsko-dalmatinske županije poveo je preko Duje Vrdoljaka u 13. minuti, Brkić je poravnao šest minuta kasnije na asistenciju veterana 41-godišnjeg Gorana Burčula, no prije odlaska na odmor Klišani su opet stekli prednost jer je Marin Vučemilović Grgić poentirao iz jedanaesterca.

U drugom poluvremenu Hajduk je stisnuo u potrazi za novim izjednačenjem. U prilici su bili Remšak i Marin Zubčić, ali nisu pogodili. I onda, 15 minuta prije kraja, mladi Brkić svojim je drugim pogotkom obradovao navijače Hajduka koji su u velikom broju stigli iz Pridrage.

Hajduk je, dakle, u prednosti uoči revanša, ali bit će tu još „vatre“. Uzvratni susret na rasporedu je u srijedu.

USKOK – HAJDUK (P) 2:2 (2:1)

Klis, Iza grada. Kvalifikacije za popunu 3. HNL Jug, prva utakmica. Gledatelja 700.

Sudac: Lukša Klaić (Konavle).

Strijelci: 1:0 D. Vrdoljak (13.), 1:1 Brkić (19.), 2:1 M. Vučemilović Grgić (31., 11 m), 2:2 Brkić (75.).

USKOK: Duvnjak, M. Vučemilović-Grgić, Šitum (od 56. Radić), D. Vučemilović Grgić (od 81. Ćaleta), Balić, I. Glavina, Pedišić (od 60. Mihovilović), Maretić, S. Vrdoljak, D. Vrdoljak, Belajić.

HAJDUK (P): A. Pedić, Narančić, J. Pedić, Žilić, Buljat, M. Zubčić, Remšak, G. Burčul (od 83. Zekan), Brkić (od 83. Čulina), Klapan (od 73. M. Pedić), R. Burčul.